Breaking News

Dowiedz się na czym polega pozycjonowanie stron

0 0

Pozycjonowanie stron to bardzo pożądana w dzisiejszych czasach umiejętność. Pozwala skutecznie promować usługi swojej firmy i zwiększyć w internecie jej zasięg, tym samym prowadzi do zwiększenia sprzedaży lub ogólniej: zwiększenia dochodów. Na czym dokładnie polega? Z jakich elementów się składa? Takie informacje pozyskasz w tym artykule. 

Czym jest pozycjonowanie stron?

Pozycjonowanie to działania, które umożliwiają zwiększyć widoczność stron internetowych. W ten sposób podstrony znajdują się wysoko w wynikach wyszukiwania, a użytkownicy mogą je łatwo znaleźć. W obecnych czasach zabiegi pozycjonowania należą do podstawowych działań marketingowych https://www.wildmoose.pl/prowadzenie-kampanii-adwords/.  W jaki sposób są pozycjonowane poszczególne strony www? Użytkownicy, którzy wpisują w wyszukiwarkę interesujące słowo kluczowe, otrzymują w zamian listę stron internetowych, które odpowiadają na pytanie. Kolejność wyświetlanych stron wybierana jest przez algorytmy Google, które biorą pod uwagę kilkaset danych. Na ich podstawie powstaje ranking stron oraz lista odpowiadających ich słów kluczowych.

Jak zadbać o właściwe pozycjonowanie stron?

Podstawą w optymalizacji stron jest nieustanne zwiększanie ich widoczności oraz dysponowanie jak największą liczbą słów kluczowych. Na pierwszej stronie, która otwiera się po wpisaniu w wyszukiwarkę słowa kluczowego, znajduje się około 10 pozycji. Badania wskazują, że internauci korzystają najczęściej tylko z tej strony, ignorując kolejne wyniki. W związku z tym każda następna strona, znajdująca się na 11 i dalszej pozycji, nie generuje wyświetleń i ma niewielki ruch. W związku z tym każdy właściciel strony www dąży, by znalazła się ona w pierwszej dziesiątce. Najlepiej gdy posiada tam wysoką pozycję, która gwarantuje zwiększony ruch.

Na czym dokładnie polega pozycjonowanie stron internetowych?

Pozycjonowanie stron należy rozpocząć od kilku podstawowych elementów. W przypadku lokalnych firm nacisk należy położyć na słowa kluczowe, które związane są bezpośrednio z lokalizacją firmy, ponieważ pozycjonowanie lokalne jest ściśle związane z geolokalizacją wyszukujących. Jeśli zaś chodzi o optymalizację stron dla większych firm zwraca się uwagę przede wszystkim na zwiększenie widoczności strony www poprzez wiele słów kluczowych oraz tzw. “długi ogon”. Pojęcie to oznacza rozbudowane, niszowe słowa kluczowe, które wyróżniają się niską konkurencyjnością (bardzo skonkretyzowane pytania, np. o model buta). 

Generalnie pozycjonowanie stron obejmuje zawsze 3 elementy, do których należą:

– optymalizacja strony www (tzw. SEO), czyli dopasowywanie do wytycznych Google ze względu na czynniki techniczne i jakościowe. Informacje w zakresie optymalizacji przekazywane są klientowi pod postacią „Audytu SEO”,

– zawartość strony www. Kluczem do sukcesu są tutaj unikalne i dobre jakościowo treści. Serwis, który nie posiada takiego elementu lub jego treści są tylko kopią innych, jest niemal niewidoczny w wynikach wyszukiwania. Wynika to z faktu, że Google zmierza do tego, by oferować swoim użytkownikom zróżnicowane treści. Mając zatem do wyboru podobne artykuły, wskaże tylko jeden z nich. Treści znajdujące się na stronie www umożliwiają algorytmom Google zrozumienie sensu przekazywanych informacji oraz dopasowanie do nich właściwych słów kluczowych. Bez przypisania słów kluczowych nie istnieje ruch, a tym samym artykuł jest niewidoczny dla użytkowników. W związku z tym należy stawiać nie tylko na odpowiednie nasycenie tekstu słowami kluczowymi, ale również odpowiednie wypełnienie treścią, 

– podlinkowanie strony www (tzw. link building). Trzecią składową pozycjonowania stron jest umieszczanie w treści linku, który prowadzi bezpośrednio do określonej strony. Najczęściej mają postać podlinkowanego słowa, zdecydowanie rzadziej grafiki i stanowią jeden z  „zewnętrznych czynników rankingowych” https://www.wildmoose.pl/google-ads/. Nie nawiązują do strony internetowej, ale mają związek z sygnałami, które prowadzą do niej z Internetu. Jeśli określony serwis notuje stały wzrost ilości linków z sieci, to jest to oznaka, że strona cieszy się popularnością, a znajdujące się na niej treści są wartościowe i merytoryczne. Linki można podzielić na dwie grupy: naturalne (postrzegane przez algorytmy Google jako dobre, dodane przez autentycznych użytkowników) oraz sztuczne/spamowe (umieszczone sztucznie, ich celem jest podniesienie popularności strony). Pierwsze są całkowicie bezpieczne, natomiast za umieszczanie drugich grożą filtry i kary, które zmniejszają pozycję stron internetowych. W związku z tym linki należy umieszczać ostrożnie,  by nie stracić budowanej pozycji. 

Podsumowując, aby zadbać o prawidłowe pozycjonowanie stron należy spełnić kilka warunków i dopełnić trzech najważniejszych elementów, którymi są: optymalizacja techniczna, wartościowa treść i link do serwisu. Połączenie tych trzech składników powoduje, że można osiągnąć wysokie wyniki wyszukiwania i zapewnić sobie duży ruch na stronie. Jednocześnie warto pamiętać, że pozycjonowanie stron www to nieustanna praca z kodem witryny, treścią oraz generowaniem naturalnych linków. 

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %