Breaking News

Co warto wiedzieć o ubezpieczeniach OC?

0 0

Ubezpieczenia OC należą do obowiązkowych ubezpieczeń pojazdu. Wiele osób decyduje się więc na najtańszą z możliwych opcji, nie przejmując się zbytnio innymi kryteriami. Tymczasem wybór ubezpieczenia OC dobrze byłoby jednak starannie przemyśleć. Na rynku działa bowiem całe mnóstwo firm, które oferują możliwość skorzystania z tego rodzaju ubezpieczeń. Każdy powinien więc bez większych trudności odszukać ofertę odpowiadającą mu pod względem cenowym oraz jakościowym. 

Czy cena ubezpieczenia rzeczywiście jest tak ważna?

Jak już zostało wspomniane na wstępie, dla większości osób najważniejszym kryterium przy wyborze polisy ubezpieczeniowej będzie kryterium cenowe. Oznacza to, że takie osoby będą prawdopodobnie odrzucać oferty, które będą uważać za niekorzystne pod względem cenowym. Czy jednak cena jest najistotniejszym kryterium przy wyborze obowiązkowego ubezpieczenia OC czy OC przewoźnika https://www.fullpolisa.pl/wylicz-skladke/ubezpieczenie-oc-i-ocp-przewoznika/police/? Oczywiście nie. Istnieją jednak pewne sytuacje, w których cena rzeczywiście będzie najważniejsza. Jeżeli borykamy się z kłopotami finansowymi lub zwyczajnie chcemy przeznaczyć nasze środki finansowe na coś innego, wybór najtańszej opcji ubezpieczenia OC może być dla nas najkorzystniejszą z opcji. Jeżeli więc zależy nam na wyborze ubezpieczenia za możliwie najkorzystniejszą cenę, pozostaje nam przyjrzenie się poszczególnym ofertom. Porównanie kilku lub nawet kilkunastu różnych ofert z całą pewnością pomoże nam wybrać najciekawszą opcję. Warto byłoby również poczytać opinie w internecie. Być może ktoś znalazł korzystną pod względem finansowym ofertę obowiązkowego ubezpieczenia i bardzo chętnie podzielił się nią z innymi osobami. 

Jakie dodatkowe polisy warto uwzględnić przy wyborze OC?

Cena nie powinna być jednym kryterium, jeśli zależy nam na wyborze dobrego ubezpieczenia OC, podobnie jak ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej dla firm https://www.fullpolisa.pl/wylicz-skladke/ubezpieczenie-oc-firmy-i-dzialalnosci-gospodarczej/bronisze/. Warto byłoby więc przyjrzeć się także innym ważnym kwestiom. Niektóre firmy oferują również możliwość dodatkowych polis, za które nie będziemy musieli ponosić wysokich dopłat. Do najpopularniejszych dodatkowych ubezpieczeń należy między innymi Autocasco. Dzięki temu ubezpieczeniu, firma ubezpieczeniowa wypłaci odszkodowanie nawet wtedy, gdy uszkodzimy samochód z własnej winy. Co więcej, Autocasco oferuje również możliwość skorzystania z odszkodowania, gdy nasz pojazd zostanie skradziony lub zniszczony wskutek niekorzystnych czynników atmosferycznych. Mowa tu przede wszystkim o bardzo silnym wietrze, a także o potężnym gradzie czy powodzi. Kolejną polisą, na której zakup możemy się zdecydować jest NNW. To kolejna forma dodatkowej ochrony, która proponowana jest nam przeważnie wówczas, gdy kupujemy obowiązkowe ubezpieczenia OC. Przedmiotem ochrony jest zdrowie oraz życie kierowcy, a także pasażerów przebywających w samochodzie podczas ewentualnej kolizji. Im wyższa cena ubezpieczenia NNW, tym więcej pieniędzy otrzyma osoba, która doświadczyła jakiegoś uszczerbku na zdrowiu. Oczywiście kwota jest uzależniona także od stopnia uszkodzenia ciała oraz od czasu, w którym dochodzimy do siebie po wypadku. Można zdecydować się również na ochronę określonych części pojazdu, takich jak na przykład opony czy szyby. W razie ich uszkodzenia otrzymamy od ubezpieczyciela środki pieniężne na ich naprawę. Należy jednak uważnie analizować umowę po to, aby być świadomym tego w jakich okolicznościach przyznawane są środki pieniężne. 

Co jeszcze warto wiedzieć na temat ubezpieczenia OC?

Jak wynika z powyższych rozważań, każdy kierowca w Polsce musi posiadać ubezpieczenie OC swojego pojazdu. Nie ulega wątpliwości, że cena jest ważnym kryterium, ale warto przyglądać się również innym kwestiom. Jak wspomniano w powyższym akapicie, podczas kupowania ubezpieczeń OC, firma oferuje nam przeważnie możliwość skorzystania z dodatkowych ubezpieczeń. Nie musimy oczywiście zgadzać się na proponowane nam rozwiązania. Warto zaznaczyć jednak, że niektórzy ubezpieczyciele oferują możliwość nieodpłatnego skorzystania z niektórych polis. Zazwyczaj jednak oferowana przez nie ochrona nie jest zbyt szeroka. Dobrze byłoby mieć to na uwadze. Jeżeli bardzo zależy nam na rozbudowanej ochronie dodatkowej, koniecznie zainteresujmy się odpłatnymi wersjami niektórych polis. Z całą pewnością należałoby mieć na uwadze także to, aby decydować się tylko na starannie przemyślane oferty. Przed podpisaniem umowy, koniecznie przyjrzyjmy się wszystkim najważniejszym kwestiom. W razie jakichkolwiek wątpliwości, poprośmy o rozjaśnienie sytuacji osobę, która oferuje nam ubezpieczenia. 

Podsumowując wyżej zebrane rozważania, bez większych trudności można zauważyć, że ubezpieczenia OC są obowiązkowe w naszym kraju, dlatego każdy musi się na nie zdecydować. Mamy jednak dowolność przy wyborze konkretnej z ofert. Należałoby w szczególności zwrócić uwagę na kryterium cenowe. Nie wolno jednak opierać się tylko i wyłącznie na nim. Jeżeli chcemy skorzystać z ochrony dodatkowej, koniecznie przyjrzyjmy się możliwości zakupu dodatkowych polis ubezpieczeniowych. Na uwagę zasługuje przede wszystkim Autocasco. Pamiętajmy, że niektóre polisy dodawane są bezpłatnie do ubezpieczenia OC. 

Full Polisa Łukasz Wnuk
Promienna 33B
05-200 Marki
609 103 308
www.fullpolisa.pl/
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %