Breaking News

Zakładamy firmę spedycyjną

Zakładamy firmę spedycyjną

0 0

Zakładamy firmę spedycyjną – prowadzenie własnego biznesu to świetny pomysł. Logistyka jest obecnie jedną z najbardziej dynamicznych i rozwijających się branż. Rozpoczęcie własnej działalności w tej dziedzinie ma ogromne zalety, ponieważ możemy zacząć mniej więcej w ramach naszych przystępnych cen.

Rozpoczynamy własną działalność spedycyjną

Elastyczność w logistyce wiąże się głównie z dwiema rzeczami. Pierwszym z nich jest rodzaj i waga przewożonego towaru. Druga liczba i typ pojazdów, którymi możemy się posłużyć. Generalnie zapotrzebowanie na rynku jest tak duże, że bez względu na to, co posiadamy i jaki ładunek chcemy przewieźć, zawsze możemy znaleźć klientów. Możemy więc założyć jednoosobową działalność gospodarczą, jeździć małym samochodem osobowym o ładowności do 1,5 tony lub zainwestować we flotę samochodów ciężarowych i traktorów. Każda z tych opcji powinna znaleźć swoje miejsce na dobrze prosperującym rynku. Pojazdy i kierowcy to jednak nie wszystko. Pozyskanie klienta często wymaga spełnienia dodatkowych wymagań, które omawiamy poniżej.

System monitorowania pojazdów

Zakładamy firmę spedycyjną
Zakładamy firmę spedycyjną

System monitorowania pojazdów, niezależnie od tego, czy jest to technologia radiowa, czy oparta na technologii GPS, nie jest czymś, czego nasi klienci muszą wymagać, ale zdecydowanie pomaga nam zarządzać naszą flotą, co pozwoli nam prawidłowo i terminowo realizować większość naszych zamówień. Dlatego klienci raczej nie będą szukać innych przewoźników. Jakie są zalety tych systemów? Przede wszystkim warto wspomnieć, że firmy posiadające więcej niż jeden lub dwa pojazdy potrzebują głównie takiego systemu.

Specyfika pracy logistycznej sprawia, że ​​wiele przesyłek jest optymalizowanych tak, aby wypełnić jak największą przestrzeń ładunkową. Dla naszej firmy oznacza to maksymalizację zysków i minimalizację strat. W tym celu często odbieramy w różnych punktach na trasie. Czasami samochód się spóźnia. Dzięki takiemu systemowi możemy przewidzieć, kiedy i gdzie pojazd ma się znajdować, więc gdy widzimy opóźnienia, które mogą uniemożliwić terminowe odebranie dostawy, mamy możliwość reakcji. Co więcej, jeśli kierowca zboczy z kursu, może to być nasza informacja o potencjalnym problemie, takim jak awaria samochodu lub rabunek, co czasem się zdarza.

System RFID

Systemy RFID to systemy radiowe służące do identyfikacji pojazdów. Przewoźnicy na ogół nie potrzebują tego systemu, ponieważ jest to system służący do identyfikacji naszych pojazdów przez pracowników magazynu, od których odbieramy lub dostarczamy towar. Im większy klient, tym bardziej przydatny jest dla niego ten system. Oznaczało to, że przy wejściu do fabryki umieszczono odbiorniki radiowe. Każdy pojazd wyposażony w identyfikację RFID wyśle ​​swój własny, niepowtarzalny sygnał. Odbiornik może odczytać ten sygnał ze znacznej odległości i wysłać go do zajezdni, do której wyznaczony pojazd przyjechał po dostawę. Następnie za pomocą odpowiedniego systemu informacyjnego wezwij samochód do załadunku/rozładunku lub skieruj na parking i czekaj na wezwanie.

Przewoźnik OCP

Każdy przewoźnik musi spełnić szereg wymogów nałożonych przez prawo. Obejmuje to oczywiście ubezpieczenie OC pojazdu, więc nie ma co więcej pisać. Jednak nie każdy zna określony rodzaj ubezpieczenia. Ubezpieczenie to jest ubezpieczeniem OCP przewoźnika. Ubezpieczenie OCP Przewoźnika nie jest obowiązkowe, ale jego posiadanie daje nam wiele. Po pierwsze. Ubezpieczenie OCP Przewoźnika to ubezpieczenie, które może ubezpieczyć przewoźnik.

Nasze towary są ubezpieczone i oczywiście transportowane profesjonalnie i legalnie w ramach prowadzonej przez nas działalności. Ubezpieczenie OCP jest zazwyczaj podobne do ubezpieczenia OC i zawierane jest na 12 miesięcy. Jak wspomniano wcześniej, ubezpieczenie OCP jest dobrowolne, ale jak wspomniano wcześniej, chroni nas przed kosztami, które możemy ponieść za zniszczone lub uszkodzone przesyłki. Dodatkowo wielu przewoźników zaczyna wymagać od nas wykupienia tego typu ubezpieczenia. W związku z tym jest to często podstawa uprawnienia do świadczenia usług na rzecz firmy.

Co może nam dać ubezpieczenie OCP przewoźnika?

Wykupienie ubezpieczenia OCP przewoźnika chroni nas w przypadku niewykonania lub nienależytego wykonania umowy przewozu, w tym kradzieży, uszkodzenia lub zniszczenia towaru, a czasem opóźnienia w dostawie. Nasi klienci wymagają od nas tego typu ubezpieczenia głównie dlatego, że mogą nas zapewnić, że pokryjemy koszty związane z niewykonaniem usługi w opisanych powyżej okolicznościach. Ubezpieczenie OCP pozwala nam na prowadzenie działalności i chroni ją przed często wysokimi kosztami, które mogą zakłócić jej funkcjonowanie. Warto też podkreślić, że nie na wszystko mamy wpływ, więc możliwe, że coś takiego się wydarzy, a wartość przewożonego towaru może być bardzo wysoka.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %