Breaking News

Jak zabezpieczyć kostkę brukową

Jak zabezpieczyć kostkę brukową

0 0

Jak zabezpieczyć kostkę brukową – osoby, które planują ułożenie kostki brukowej nie powinny zapominać o tym zagadnieniu. Właściwa impregnacja jest bowiem kluczowa, aby te elementy zachowały wszystkie najważniejsze właściwości. Jakie produkty wybierać? Co one zapewniają? Dowiedz się także, na czym polega impregnacja “od kuchni”. 

Jak powinna być wybrana (a potem ułożona) kostka brukowa?

Zależy Ci na posiadaniu takich właśnie elementów? Ogólnie kostka brukowa https://www.dom-pl.com/kostka-brukowa/ jest coraz częściej nabywana. Przez Klientów indywidualnych, biznesowych oraz instytucjonalnych. Porządna kostka brukowa poprawia przede wszystkim komfort. Jej zadaniem jest utwardzenie konkretnej powierzchni. Dzięki temu nie trzeba np. przejmować się błotem w czasie wsiadania do samochodu itp. Przy okazji to opcja pozwalająca na poprawienie walorów wizualnych. Jak kostka brukowa powinna być wybierana, aby można było liczyć na te walory? Kwestie aranżacyjne to jedno. Na szczęście jest spory wybór. Dzięki temu możesz dobrać np. kolory do konkretnego budynku. Bardzo duże znaczenie ma wytrzymałość. Wszak kostka brukowa powinna być dopasowana do natężenia ruchu w danym miejscu, jak i masy poruszających się samochodów. Nie zapominaj o odporności na ścieranie. Jak zaś powinna być układana kostka brukowa? Przede wszystkim trzeba wykonać dokładne pomiary. Na tej podstawie określisz, ile asortymentu będzie potrzebne do realizacji pracy. Tak samo, jak krawężników (są one zaś przydatne, by kostka brukowa nie zaczęła „rozjeżdżać się” na boki, a ziemia z powierzchni nieutwardzonej nie zaczęła nam brudzić tych elementów). Warto sporządzić projekt pracy i przygotować odpowiednie materiały, narzędzia, jak i akcesoria. Co jeszcze jest ważne? Właściwe przygotowanie podłoża. Sama kostka brukowa powinna być układana poprzecznymi rzędami. Po wykonaniu tego zadania nie zapominaj o zagęszczeniu podłoża i wysypaniu warstwy dość drobnego piasku. Dzięki temu kostka brukowa będzie odpowiednio ustabilizowana.

Dlaczego warto stosować impregnaty do kostki brukowej?

Jak zabezpieczyć kostkę brukową
Jak zabezpieczyć kostkę brukową

Jest wiele powodów, dla których kostka brukowa jest coraz częściej wybierana. Niektórzy narzekają, bo zdecydowali się na takie elementy, a po kilku latach nie są zadowoleni z podjętej wcześniej decyzji. Niestety, nie da się ukryć, że same zakupy, czy właściwe położenie takich produktów nie są tutaj wystarczające. Aby długo cieszyć się wszystkimi zaletami (których jest naprawdę sporo), warto zadbać także o odpowiednią impregnację. Dzięki niej kostka brukowa będzie dłużej wyglądała tak, jakby praktycznie została kupiona w sklepie internetowym lub online z tym asortymentem. Chodzi tutaj nie tylko o kwestie wizualne. Poza tym można dłużej liczyć na pożądane właściwości kostek brukowych. Porządne impregnaty mają wiele zalet. Są skuteczne i zarazem nie powodują żadnych skutków ubocznych. Oczywiście przy założeniu, że będą właściwie stosowane w praktyce. Nowoczesne impregnaty do kostek brukowych sprawiają, że te elementy są właściwie zabezpieczone przed nasiąkaniem wody, olejów i smarów. Ma to zaś duże znaczenie. Te impregnaty chronią też przed działaniem niekorzystnych czynników atmosferycznych. Chodzi zaś np. o przemarzanie. Aktualnie mamy w kraju okres jesienny, a zima zbliża się wielkimi krokami. Dlatego tym bardziej warto zastosować odpowiednie impregnaty. Przy okazji porządne produkty zabezpieczają przed zanieczyszczeniami i zarazem ułatwiają utrzymanie tych elementów w należytej czystości.

Jak w praktyce przebiega impregnacja?

Sporo osób zastanawia się, jaki impregnat do kostki brukowej wybrać… Warto współpracować z polecanymi producentami. Do wyboru są impregnaty bezbarwne oraz powodujące tak zwany “efekt mokrej kostki”. Pierwsza opcja jest dedykowana osobom, które chcą zachować naturalny kolor. A może Twoja kostka brukowa straciła barwę? W tym przypadku drugi wariant jest bardziej rekomendowany. Należy także zdecydować się na impregnaty, które nadają się do użytkowania zewnętrznego. Poza tym warto wybrać z oferty szanowanych firm takie produkty, które sprawdzają się w przypadku powierzchni nowych, jak i używanych. Sama impregnacja nie stanowi większego kłopotu. Warto zaś regularnie wykonywać zadania tego typu. Bardzo ważne jest tutaj m.in. właściwe przygotowanie podłoża. Powierzchnia powinna być czysta, a także sucha. Czasami warto użyć do mycia wody (świetnie sprawdza się przede wszystkim metoda ciśnieniowa), ale potem dana powierzchnia powinna być dokładnie osuszona. Wcześniej żaden impregnat nie może być zastosowany w praktyce! Co dzieje się potem? Następnie trzeba bardzo dokładnie wymieszać środki do impregnacji. Później można przystąpić do właściwego nakładania substancji. Impregnat może być umieszczany przy pomocy niskociśnieniowego spryskiwacza, wałka malarskiego, czy pędzla. Co ważne, na powierzchnię kostki brukowej można nakładać wiele warstw impregnatu. Istotne jest jednak to, by tutaj zbyt mocno nie przesadzać. Warto zapoznać się z właściwościami produktu przed wykonaniem tego zadania. Dodatkowo kolejne warstwy impregnatu mogą być nakładane dopiero wtedy, kiedy poprzednie już wyschną. Czasami trzeba zatem odczekać nawet kilka godzin.

Dom-pl kostka brukowa
Podleśna 2
73-110 Stargard
667750228
www.dom-pl.com
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %