Breaking News

Podolog w Warszawie

Podolog w Warszawie

0 0

Nogi, a konkretnie stopy, codziennie poddawane są różnym obciążeniom, co wiąże się z wieloma problemami zdrowotnymi. Z którym pedicurzystka w salonie często sobie nie radzi. Dlatego od dłuższego czasu zawód – podolog w Warszawie jest coraz bardziej popularny. Organizowane są specjalistyczne kursy podologiczne które pomagają opanować nowoczesny i poszukiwany zawód.

Podologia to specjalność, nie lekarze, ale specjaliści od stóp, którzy posiadają zarówno podstawową wiedzę medyczną, jak i umiejętności praktyczne. Nauka zajmuje się nie tylko leczeniem chorób stóp, ale także kompetentną pielęgnacją stóp, zapobieganiem ich chorobom oraz diagnozowaniem deformacji we wczesnym stadium, kiedy można zrezygnować z interwencji chirurgicznej w celu rozwiązania problemu.

Dziedzina działalności podologa w Warszawie

Podolog to specjalista o wąskim profilu, bez wykształcenia medycznego, zajmujący się profilaktyką schorzeń stóp i paznokci. Aby prawidłowo wykonywać swoją pracę, specjalista ten potrzebuje podstawowej wiedzy z zakresu anatomii, dermatologii, ortopedii, diabetologii, chirurgii, fizjologii itp. Do podologa w Warszawie zgłaszają się osoby ze zmianami naskórka w okolicy stopy, a także zmianami cukrzycowymi, wrastającymi paznokciami, modzelami, brodawkami, odciskami. Niezbędny jest kurs zawodowy.

Kurs podologiczny przeznaczony jest dla tych, którzy chcą zająć się kompleksową pielęgnacją stóp, a także dla tych, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie. Zajęcia zarówno teoretyczne, jak i praktyczne stanowią idealną bazę przygotowawczą do dalszej pracy w specjalności podologa w Warszawie. Ponadto coraz więcej osób ma problemy ze stopami, co najczęściej jest spowodowane niewłaściwym dbaniem o higienę, a także noszeniem niewłaściwych butów, dlatego rośnie zapotrzebowanie na kompetentnych specjalistów. Do niedawna ludzie zwracali się do podologów o pomoc w sytuacji, gdy odczuwali ból lub dyskomfort. Dziś coraz więcej osób korzysta z pomocy podologa w Warszawie nie tylko w celach estetycznych, ale również w trosce o zdrowie.   

Z czym do podologa w Warszawie?

 • Ból i dyskomfort w okolicy stopy spowodowane jej deformacją, stanem zapalnym.
 • Patologia paznokci (wrastający, zdeformowany paznokieć, infekcja grzybicza).
 • Pękające pięty.
 • Owrzodzenia troficzne, stopa cukrzycowa.
 • Nadmierna potliwość stóp.
 • Odciski, modzele, brodawki itp.

Podolog w swojej pracy wykorzystuje specjalną frezarkę do pedicure podologicznego, cążki, dłuta podologiczne, pilniki, klamry ortonyksyjne do korekcji wrastających paznokci oraz kosmetyki medyczne, które sprawiają, że stopy są nie tylko zdrowe, ale i piękne.

Ale co powinien umieć zrobić podolog:

Podolog w Warszawie zdobył wiedzę na temat wykonywania niezbędnych zabiegów, aby zapewnić zdrowy i atrakcyjny wygląd stóp i paznokci (prawidłowe usunięcie kącików wrastających paznokci, obróbka i korekta płytki paznokcia, leczenie patologii skóry i paznokci: pęknięcia, nadmierne rogowacenie itp.).

Ponadto:

 • Stosuje specjalistyczny sprzęt i techniki do pielęgnacji i leczenia stóp: aparaty podologiczne, kostki Arkady, regulatory.
 • W pracy używa specjalnych kosmetyków medycznych, materiałów.
 • Wybiera odpowiednią procedurę zgodnie z potrzebami klienta.
 • Przestrzega wymagań dotyczących aseptyki i antyseptyki, regularnie dezynfekuje pomieszczenia, sprzęt, narzędzia.
 • Doradza klientowi w zakresie pielęgnacji i profilaktyki stóp (niezbędne kosmetyki medyczne, wkładki, ortezy, odpowiednie obuwie).
 • Regularnie kontaktuje się ze specjalistami (dermatologami, chirurgami itp.).

Podolog w WarszawieGłówna różnica między podologią a estetyczną pielęgnacją stóp leży w celach końcowych. Dlaczego odwiedzamy salon pedicure? Przede wszystkim po to, aby osiągnąć piękno, aby nogi były estetycznie atrakcyjne. Pedicurzystka może skrócić paznokcie, poprawić ich kształt, usunąć nadmiar skórki i nałożyć piękny lakier. W większości przypadków kosmetyki te jedynie maskują defekty, ale ich nie leczą. Dlatego często żel znajduje się na bolącym paznokciu i w ten sposób ukrywa problem. Pedicure podologiczny ma na celu wykrycie defektu lub choroby i jej wyeliminowanie.

Zwykle praca podologa ma na celu przywrócenie funkcji i zdrowia stopy. Idealnie efektem pracy jest powrót stopy do jej naturalnego stanu. Specjalista doradza, podpowiada i pokazuje, jak właściwie dbać o stopy, robić pedicure, dobierać buty. Takie konsultacje są niezbędne, zwłaszcza dla kobiet, które często muszą nosić wąskie buty.

Edukacja podologiczna – gdzie ją zdobyć?

Dla osób pragnących pracować w zawodzie podologa, oraz tych, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności i być poszukiwanym na rynku, organizowane są różnorodne kursy podologiczne. Program obejmuje nauczanie umiejętności pedicure podologicznego, podstaw podologii jako nauki. A także wiedza teoretyczna i praktyczne opracowanie diagnostyki i eliminowania zmian grzybiczych na skórze stóp i paznokciach, nadmiernego zrogowacenia naskórka, deformacji i protetyki płytki paznokciowej oraz inne przydatne informacje w tej dziedzinie.

Osoby, które ukończyły specjalistyczne kursy, mają wszelkie podstawy, aby podjąć pracę w gabinetach podologicznych. A także, z należytą wytrwałością, chęcią rozwoju, wysokim profesjonalizmem, można otworzyć własny gabinet. W którym można świadczyć zarówno usługi specjalisty od stóp, jak i pedicure medycznego. 

 

Satin podolog Warszawa
Podleśna 7
01-673 Warszawa
228334787
www.satin.pl
Kerpro sklep podologiczny
Stefana Żeromskiego 77/lok. U1
01-882 Warszawa
223546332
www.kerpro.pl
Spondylus podolog Szczecin
Aleja Papieża Jana Pawła II 36
70-453 Szczecin
665035035
spondylus-podologia.pl

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %