Breaking News

Ile kosztuje prywatna wizyta u ortopedy?

Ile kosztuje prywatna wizyta u ortopedy?

0 0

Do lekarza ortopedy możemy udać się zarówno w ramach NFZ, jak i prywatnie. Coraz częściej wybieramy drugą opcję, głównie ze względu na długie terminy oczekiwania w przychodniach publicznych. Problemem jest jednak fakt, iż za prywatną wizytę musimy oczywiście zapłacić. Jakiej ceny powinniśmy się spodziewać? Od czego zależy koszt wizyty? Odpowiadamy.

Wizyta w prywatnej poradni

Obecnie coraz więcej ortopedów z ortho-expert.pl prowadzi swoją prywatną praktykę. Dzięki temu mamy duży wybór lekarzy, do których możemy udać się w razie potrzeby. Koszt wizyty w prywatnej poradni ortopedycznej zaczyna się od 100 zł, a kończy na około 250 zł. Niższa cena dotyczy zwykle mniejszych miejscowości. Więcej zapłacimy za wizytę w większych miastach. Nic dziwnego – ostatecznie koszt utrzymania gabinetu w większym mieście jest znacznie wyższy. Pamiętajmy, że cena obejmuje zazwyczaj jedynie poradę lekarską oraz badanie wstępne. Niestety, za każde dodatkowe badania, na przykład rentgen, musimy zapłacić z własnej kieszeni. Zwykle lekarz nie jest w stanie wykonać tych badań samodzielnie, w swoim gabinecie. Może więc zlecić nam wykonanie badania w innej jednostce, prywatnie. Jeśli nasz stan jest poważny, może wystawić nam również skierowanie do szpitala. Tam, jeśli jesteśmy ubezpieczeni, wszystkie badania zostaną wykonane bezpłatnie. Do samego kosztu wizyty musimy jeszcze doliczyć cenę leków. Lekarz czasami ma możliwość przepisania ich wraz z refundacją, dzięki czemu zapłacimy za nie nieco mniej.

Wizyta profesorska

Wśród lekarzy ortopedów znajdują się również osoby z tytułami naukowymi, w tym profesorowie. Za wizytę u profesora nauka medycznych zawsze zapłacimy więcej, niż u lekarza z niższym tytułem. Prywatny ortopeda, który jest jednocześnie profesorem, będzie wymagał naprawdę wysokiej opłaty. Zwykle musimy liczyć się z kosztem od 300 zł do nawet 500 zł. Mowa tutaj o pojedynczej wizycie, bez dodatkowych badań. Profesorowie również prowadzą swoje prywatne gabinety. Jeśli chcemy zapłacić za wizytę mniej, to lepiej będzie wybrać lekarza z niższym tytułem. Niemniej jednak pamiętajmy, że wiedza, jaką posiada profesor, może pomóc nam wyleczyć nawet bardzo ciężkie choroby.

Dodatkowe zabiegi

Ile kosztuje prywatna wizyta u ortopedy?Wielu ortopedów wykonuje także dodatkowe zabiegi na miejscu, zwykle w profesjonalnych klinikach prywatnych. Cena za pojedynczą wizytę w prywatnej klinice podobna jest do tej, która obowiązuje w prywatnym gabinecie. Niemniej jednak za każdy, dodatkowy zabieg, musimy zapłacić. Ile będzie nas to kosztować? Przykładowo alloplastyka stawu biodrowego to koszt około 10 000 zł. Tymczasem artroskopia łąkotki ortho-expert.pl zapłacimy około 2 500 zł. Sama artroskopia kolana w szerszym zakresie może kosztować nawet 5 000 zł. Zaś cena alloplastyki ortho-expert.pl/oferta/alloplastyka/ na ogół waha się w okolicach właśnie 10 000 zł. Leczenie halluksów może kosztować około 5 000 zł, podobnie jak zespolenie kostek stawowych. Ceny zabiegów są jednak bardzo zróżnicowane. Wszystko zależy bowiem od miejsca, w którym chcemy je przeprowadzić. Drożej będzie oczywiście w prywatnych, renomowanych klinikach. O wiele mniej zapłacimy  mniejszych, prywatnych szpitalach. Jeśli jednak zabieg ma charakter operacji, to dodatkowo będziemy musieli ponieść koszt leczenie szpitalnego. Niestety, w prywatnych ośrodkach jest on dosyć duży. Plusem jest fakt, iż pomoc otrzymamy niemal od razu.

Leczenie poza granicami kraju

Obecnie coraz więcej osób decyduje się korzystać z pomocy lekarzy zagranicznych. Powodem jest fakt, iż w wielu przypadkach możemy ubiegać się o zwrot kosztów leczenia, którego dokona NFZ. Niemniej jednak niezbędne środki pieniężne musimy wyłożyć z własnej kieszeni. Dopiero po zakończeniu leczenia możemy ubiegać się o jakikolwiek zwrot. Ile kosztuje wizyta w prywatnych klinikach na przykład w Czechach lub w Niemczech? Okazuje się, że ceny są bardzo podobne do tych, które obowiązują w Polsce. Tutaj tak samo – wizyta profesorska będzie kosztować więcej. To samo dotyczy wizyty w renomowanej klinice. Pamiętajmy, że zarówno w Czechach, jak i w każdym innym kraju obowiązuje różna od złotego waluta. Zatem ostateczna cena zależy przede wszystkim od obecnego kursu wymiany walut. Problemu tego nie mają jednak osoby, które pracują za granicą i zarabiają w walucie obcej.

Prywatnie, ale za darmo?

Czy możemy leczyć się w prywatnym gabinecie Ortho Expert i nic za to nie płacić? Okazuje się, że tak, choć nie do końca wizyta będzie całkowicie darmowa. Rozwiązaniem są bowiem abonamenty medyczne. Polegają one na tym, że wykupujemy dany pakiet, za który płacimy odpowiednią kwotę z częstotliwością miesięczną. Zazwyczaj płacąc około 150 zł miesięcznie możemy odbywać wizyty u lekarzy wielu specjalności. Zwróćmy jednak uwagę, aby w naszym pakiecie znajdowała się również pomoc ortopedy. Wtedy za samą wizytę nie zapłacimy nic. Minusem pakietów medycznych jest fakt, iż nie zawsze możemy wybrać lekarza, do którego chcemy się udać. Jeśli przychodnia zatrudnia jednego specjalistę, to nie mamy żadnego wyboru. Niemniej jednak dzięki pakietom możemy korzystać z prywatnej opieki zdrowotnej płacąc stosunkowo niewiele.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
50 %
Surprise
Surprise
50 %