Breaking News

Ile kosztuje kremacja psa

Ile kosztuje kremacja psa

0 0

Psy oraz koty są z nami w wielu momentach naszego życia. Odbywa się to niezależnie od tego, czy są to chwile chwały, czy może czas, kiedy cechuje nas zwątpienie. To wszystko sprawia, że tak łatwo nam o przywiązanie oraz poczucie przyjaźni. Wraz z mijającym czasem nawzajem uczymy się przecież swoich wzajemnych zachowań oraz charakterów. Jest tego dużo i podróż przez życie jest łatwiejsza, jeśli odbywa się ona z pupilem, który jest przy nas. W pewnym momencie dochodzi jednak do sytuacji, gdy nasz pies lub kot musi odejść. W takim momencie musimy w jakiś sposób poradzić sobie z pozostawionym ciałem.

Jedną drogą, która prowadzi do rozwiązania tego problemu, jest kremacja zwierząt https://naleszkowie.pl/krematorium-dla-zwierzat-poznan/. Alternatywą jest utylizacja. Są to dwa zupełnie różne podejścia w kwestii specyfiki. Po pierwsze kremacja wiąże się z okazaniem większego szacunku do ciała. Po drugie pozostaje po niej pamiątka w postaci prochów oraz dobranej urny. Przede wszystkim jest to mniej przedmiotowe potraktowanie zwłok naszego pupila. W ramach tego artykułu zastanowimy się nad tym, ile kosztuje kremacja psa.

Kremacja psa – z jakimi kosztami się wiąże w przypadku kremacji indywidualnej?

Od razu warto wskazać czynnik, który jest kluczowym w kwestii ceny. Jest nim waga samego zwierzęcia oraz kwestia podejścia do tematu ilości obsługiwanych zwłok. Oczywiście wśród psów występują w ramach tej pierwszej dziedziny znaczące różnice, więc trudno jednoznacznie określić cenę. Na początek rozważymy kremację indywidualną. Najniższa waga zazwyczaj występuje w granicy do 10 kg. W takiej sytuacji najpopularniejszy jest koszt z przedziału od 600 do 720 zł. Kolejne przedziały zazwyczaj różnią się o 10 lub 15 kg. Podążając tym drugim tropem, w granicach pomiędzy 10 a 25 kg możemy liczyć na koszt rzędu 700-800 zł. Od 25 do 40 kg najczęściej będzie to cena od 850 do 1000 zł. Wyższy przedział dotyczy już najcięższych psów i zazwyczaj cena powinna się zmieścić w górnej granicy, która w tej sytuacji wynosi 1100 zł.

Kremacja psa – z jakimi kosztami się wiąże w przypadku kremacji zbiorowej?

Koszty zostaną znacznie obniżone, jeżeli zdecydujemy się na kremację zbiorową. Jednocześnie jest to nadal forma wyrażenia szacunku w stosunku do najczęściej wykonywanej utylizacji. Jakie są koszty takiego zabiegu? Odniesiemy się do tych samych przedziałów wagowych jak poprzednio. Poniżej 10 kg prawdopodobnie będzie to cena do 200 zł. W przypadku kategorii 10-25 kg prawdopodobnie będzie to przedział od 200 do 300 zł. Tutaj ogólnie łatwo przewidzieć kolejne wartości, gdyż zazwyczaj poprzednia kwota powinna być podniesiona o około 100 zł wraz z każdym kolejnym przedziałem wagowym. Odpowiednio będzie to więc 300-400 zł dla 25-40 kg, 400-500 zł w ramach kategorii 40-60 kg.

Zobacz również krematorium dla zwierząt koszty Szczecin – https://animaleden.pl/kremacja-zwierzat-szczecin/

Rozszerzenie oferty prowadzące do dodatkowych kosztów i ewentualne rabaty

Ile kosztuje kremacja psaCzasami mogą również pojawić się dodatkowe koszty, ale to już zależy od zakresu usług oferowane przez konkretną instytucję. Z drugiej strony w niektórych sytuacjach możemy mieć możliwość skorzystania z rabatu. Przede wszystkim zależy to jednak od oferty krematorium dla zwierząt. Pierwszy przypadek może być powiązany z takimi dodatkowymi usługami jak odbycie całego procesu poza standardowymi godzinami pracy instytucji. W zasadzie w ramach tej kategorii można wziąć pod uwagę 2 aspekty. Po pierwsze jest to wykonanie procesu po zamknięciu pracy przez krematorium w dzień powszedni. Po drugie jest to wykonanie kremacji w niedzielę lub w święto. Mówimy tutaj o rozszerzeniu usług, ale w niektórych sytuacjach można skorzystać z rabatów. Dotyczy to choćby psów, które pracowały w jednej ze służb porządkowych. Mamy tutaj na myśli m.in. policję lub wojsko. Czasami dodatkowy rabat można uzyskać dla psów, które należą do lekarzy weterynarii. Trzecim przypadkiem, który bywa dodatkowo wspomagany za pomocą zniżki, jest pies przewodnik osoby niewidomej. Jeszcze raz warto dodać, że wszystko zależy od oferty samego krematorium https://animaleden.pl/kremacja-zwierzat-pila/ i to po stronie tego ośrodka jest decyzyjność.

Dlaczego kremacja zwierząt staje się coraz popularniejsza?

Popularność tego rodzaju zabiegu wynika przede wszystkim z szacunku, które zostaje okazane ciału naszego psa (chociaż również innych zwierząt). Jednocześnie trzeba pamiętać o możliwości uzyskania pamiątki. Piec służy do spopielenia zwłok. Prowadzi to do możliwości zachowania ich w postaci pamiątki. Również sposoby umieszczenia w urnie mogą być różnorodne. Taka urna bywa później zakopywana, ale niejednokrotnie również pozostawiona w mieszkaniu. Ciekawą możliwością są niestandardowe sposoby na urnę jak np. utworzenie jej w postaci naszyjnika.

Cena za kremację psa jest niska czy wysoka?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to, czy cena za analizowany zabieg jest duża. Powinniśmy pamiętać, że piec do tego typu zabiegi wymaga dużej inwestycji, a później również pochłania dużo energii. Dodatkowo przedsiębiorstwa tego rodzaju zajmują się obsługą prochów oraz okazania jak najwięcej szacunku ciału naszego ulubieńca. Oczywiście działanie firmy generuje również duże koszty. Popularność tej usługi jasno prowadzi do wniosku, że cena nie jest nadmiernie wygórowana i proporcjonalna do oferowanych usług.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %