Breaking News

Polecane klamry ortonyksyjne

0 0

Wrastające paznokcie to bolesna dolegliwość, której nie powinno się bagatelizować. Nieleczony problem może prowadzić do rozwoju infekcji, a ta z kolei nierzadko ma poważne konsekwencje zdrowotne. Lekceważenie przypadłości może sprawić również, że paznokcie staną się grube i zdeformowane. Dlatego tak ważne jest, aby odpowiednio wcześnie podjąć leczenie wrastających paznokci. Szczególnie polecane w walce ze schorzeniem są klamry ortonyksyjne.

Jak leczyć wrastające paznokcie? Co to są klamry ortonyksyjne? Jakie są rodzaje klamer ortonyksyjnych? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w dalszej części artykułu. Zapraszamy do lektury.

Leczenie wrastających paznokci – jak wygląda?

Wrastającego paznokcia, ze względu na towarzyszące temu objawy, nie sposób nie zauważyć. Po rozpoznaniu pierwszych objawów dolegliwości należy umówić wizytę u podologa, kosmetyczki lub lekarza pierwszego kontaktu. Nie da się jednoznacznie powiedzieć, jak będzie przebiegać leczenie, gdyż zależy to od wielu różnych czynników, w tym przede wszystkim od stopnia zaawansowania problemu, a także obecności lub braku infekcji bakteryjnej. W przypadku, gdy wrastającemu paznokciowi towarzyszy stan zapalny, najpierw trzeba go zwalczyć, a dopiero później przejść do właściwego leczenia.
Gdy specjalista ds. podologii upora się ze stanem zapalnym, może zająć się samym paznokciem. Gdy wrastają w dużym stopniu, do leczenia wykorzystywane są ortonyksyjne klamry na wrastające paznokcie https://kerpro.pl/klamry-ortonyksyjne.html. W przeciwnym razie wystarczy założyć rurki korygujące.

Klamry ortonyksyjne na wrastające paznokcie – co warto o nich wiedzieć?

Na ten moment klamry ortonyksyjne są najskuteczniejszym, a zarazem możliwie najmniej inwazyjnym sposobem walki z tym problemem. Ich zadaniem jest przywrócić paznokciom prawidłowy kształt i tor wzrastania.
Aby kuracja przyniosła określony rezultat, pacjent musi nosić wybraną klamrę przez okres co najmniej kilku, a czasem nawet kilkunastu tygodni. Po tym czasie paznokieć „zapamiętuje” właściwy kierunek wzrostu, przez co prawdopodobieństwo nawrotu dolegliwości jest stosunkowo niewielkie.
Wielu pacjentów obawia się założenia klamry ortonyksyjnej. Warto zatem w tym miejscu wspomnieć, że samo założenie jest zupełnie bezbolesne, a podczas chodzenia jest ona praktycznie niezauważalna.
W hurtowniach podologicznych takich jak Kerpro https://kerpro.pl dostępne są różne rodzaje klamer ortonyksyjnych wykonanych z różnych materiałów, w dodatku każdą z nich mocuje się do płytki paznokciowej w inny sposób. Mimo wszystko zasada działania każdej z klamer bez względu na budowę czy sposób wykonania jest bardzo podobna, wręcz identyczna – klamra unosi paznokieć ku górze, nadając mu tym sposobem właściwą dla niego pozycję.

Polecamy gorąco:

Polecane klamry ortonyksyjne – dostępne rodzaje

Przy leczeniu wrastającego paznokcia stosuje się różne rodzaje klamer, w tym przede wszystkim drutowe (Ora czy Frasera) i klejone (system OnyClip). Podolog czasem w terapii stosuje także innowacyjne rozwiązanie wykorzystujące masy akrylowe – kostkę Arkady.
Poszczególne klamry odróżnia rodzaj materiału, z jakiego są wykonane, jak również trudność oraz sposób zakładania. Należy je dobrać adekwatnie do stopnia nasilenia dolegliwości, co zagwarantuje skuteczność leczenia.

Klamry plastikowe

System OnyClip to najprostszy, a zarazem najbardziej skuteczny sposób korekcji wrastających paznokci. Są to małe paseczki wykonane z tworzywa sztucznego, które przykleja się bezpośrednio do płytki paznokciowej. Choć wewnątrz klamer tego typu znajduje się metalowy pasek, zalicza się ją do klamer plastikowych. Z uwagi na to, że są przezroczyste, praktycznie ich nie widać.
Po ten rodzaj klamer podolodzy sięgają przede wszystkim wtedy, gdy zmiana wyglądu paznokcia nie jest aż tak duża. Klamry klejone https://kerpro.pl/klamry-klejone.html znajdują zastosowanie także w przypadku paznokci wykazujących predyspozycje do wrastania w skórę. Można je wykorzystywać w ramach korekcji zarówno wrośnięć jednostronnych, jak i obustronnych.
Aplikacja rozpoczyna się od przycięcia paska odpowiednio do wielkości. Następnie przyklejany jest do paznokcia, co skutecznie koryguje tor jego wzrostu.
Co istotne, klamry plastikowe OnyClip dostępne są w dwóch grubościach: cienkie (0,10 mm), znajdujące zastosowanie w leczeniu wrastających paznokci kruchych i cienkich, oraz grubsze (0,15 mm), przeznaczone do terapii paznokci normalnych i zgrubiałych.

Klamry metalowe

W odróżnieniu od klamer klejonych wykonane są z metalu. Klamry drutowe https://kerpro.pl/klamry-drutowe.html, bo tak są najczęściej nazywane, zbudowane są z właściwie wygiętego drucika, który z każdej ze stron zakończony jest haczykiem. Dzięki temu możliwe jest zamocowanie klamry pod płytką paznokcia.
Leczenie nieco komplikuje towarzyszący wrastającemu paznokciowi stan zapalny. Wtedy klamrę, zamiast przypiąć, przykleja się do powierzchni płytki. Rozwiązanie to pozwala zapobiec skaleczeniu i zakażeniu.
Klamry metalowe mają bardzo wiele zalet. Jedną z najważniejszych jest ich wysoka skuteczność. Na ich korzyść przemawia także to, że w stosunkowo krótkim czasie pozwalają uporać się z uporczywą dolegliwością, jaką bez wątpienia są wrastające paznokcie. Dodatkowo praktycznie zaraz po założeniu niwelują ból, niosąc niesamowitą ulgę. Stosuje się je wtedy, gdy paznokieć silnie wrasta w skórę, a przy tym jest gruby i mocno zwinięty.
Klamry drutowe występują w kilku systemach. Wśród najczęściej stosowanych znajdują się poniższe.

  • Klamry dwuczęściowe ORA – mogą być stosowane zarówno do jednostronnie, jak i obustronnie wrastających paznokci. Przy ich użyciu możliwa jest pełna kontrola aktywacji. Można je wykorzystywać do korekcji toru wzrostu paznokci cienkich i delikatnych, jak również twardych i grubych. Jedynym ich minusem jest to, że podczas zakładania, jak również później, mogą przyczyniać się do występowania bólu. Bez wątpienia należy poinformować o tym fakcie pacjenta. Warto dodać również, że z biegiem czasu ból znika i klamra przestaje być wyczuwalna.
  • Klamry Frasera –  pozwalają na dokładne dozowanie miejsca i siły korekty. Wykonuje się je indywidualnie, adekwatnie do potrzeb paznokcia. Składają się z pojedynczego elementu ze specjalnie profilowanego drutu chromowo-niklowego. Nadają się do stosowania do paznokci wrastających po jednej lub po obu stronach. Nie powodują bólu podczas zakładania ani w czasie noszenia.
  • Klamry Podoklamra – można uznać je za uniwersalne rozwiązanie, które nadaje się zarówno do małych i cienkich, jak i dużych i grubych paznokci. Bez problemu można dopasować je do kształtu paznokcia, a aplikacja jest szybka i wygodna. W trakcie terapii można zweryfikować skuteczność, z jaką klamra odciąża wał paznokciowy.

Wszystkie wymienione klamry mają łączy podobna zasada działania: końcówki drutu należy zaczepić pod płytką, drucik przyciąć i zakończyć oczkiem. Połączone ze sobą dzięki drucianej pętelce haczyki torują nowe koryto wzrostu paznokcia.

Metoda Arkady

Oprócz klamer podolog w przebiegu leczenia wrastających paznokci może wykorzystać także metodę Arkady. Przewiduje ona zastosowanie opatentowanego urządzenia oraz specjalnej masy akrylowej, co pozwala wyciągnąć paznokieć z wałów paznokciowych. Takie działanie niesie pacjentowi natychmiastową ulgę, uwalniając od bólu. Na koniec leczenia paznokieć prezentuje się estetycznie i ładnie. Leczenie przy wykorzystaniu metody Arkady może zająć od 6 do nawet 12 miesięcy.
Szukasz wszystkich niezbędnych akcesoriów potrzebnych do przeprowadzenia leczenia wrastających paznokci? W ofercie sklepu podologicznego Kerpro znajdziesz polecane przez podologów klamry ortonyksyjne i wszystkie niezbędne narzędzia umożliwiające ich prawidłowe założenie. Dostępne są również kosmetyki pielęgnacyjne, w tym różnego rodzaju maści i kremy, które wykorzystać można na koniec zabiegu podologicznego. Innymi słowy, znajdziesz tutaj wszystko, czego potrzebujesz w swoim gabinecie.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %