Breaking News

Co lepsze szkoła językowa czy korepetycje?

Co lepsze szkoła językowa czy korepetycje?

0 0

Umiejętność posługiwania się językiem angielskim wbrew pozorom jest bardzo istotną kwestią. Niejednokrotnie jest on wykorzystywany w codziennych sytuacjach. Proces nauki jest jednak dość czasochłonny, wymagający wielu wyrzeczeń i poświęceń. Co powinniśmy wiedzieć na temat prywatnych korepetycji? Dlaczego pomimo prywatnych lekcji wciąż mamy problem z rozmową w języku angielskim? Jak wygląda nauka w szkole językowej? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników. 

Kilka słów o prywatnych korepetycjach

Kiedy zdecydujemy się na korepetycje, wówczas mamy pewność, że uwaga poświęcana jest tylko i wyłącznie naszym dzieciom. W konsekwencji teoretycznie pozytywne efekty powinniśmy zauważyć znacznie szybciej. Zanim jednak zaczniemy głosić tę teorię, warto zastanowić się nad tym, co według nas jest najważniejsze w nauce języka obcego- bezpośredni kontakt z nauczycielem, a może jednak umiejętność swobodnej komunikacji? Jeśli pragniesz, aby pociecha wszelkie testy zaliczała pozytywnie, wówczas korepetycje prawdopodobnie spełnią nasze oczekiwania. W praktyce jednak komunikowanie się z obcokrajowcami bez blokady językowej jest dość mało prawdopodobne. Na podstawie eksperymentu wywnioskowano, że jedynie 1 na 9 dzieci, które uczestniczyły w korepetycjach, jest komunikatywne po kilku latach nauki. Pozostali nie do końca, co prawda znają wszelkie podstawy teoretyczne, jednakże podczas rozmowy w języku obcym odczuwają dyskomfort, stres, strach przed mówieniem. Mają problem z nawiązaniem kontaktu. Jest to zupełnie normalne i nie możemy z tego powodu gniewać się na nasze dziecko. Kursy angielskiego dla dzieci https://mak.edu.pl/dzieci-nad-stronka/fotki-eventdla-dzieci/ mogą rozwiązać wszelkie problemy. 

Dlaczego pomimo prywatnych korepetycji mamy problemy z rozmową po angielsku?

Co lepsze szkoła językowa czy korepetycje?Zarówno dzieci, jak i większość osób dorosłych przyswaja swoją wiedzę metodą indukcji. Uczymy się przez działanie i osobiste doświadczenie, sami dochodzimy do wielu rozwiązań. Dzięki temu jesteśmy w stanie zrozumieć przekazywaną nam wiedzę, jednocześnie zakodujemy ją przez długi okres czasu. Dlatego też tak ważne jest, aby współczesny nauczyciel przestał być tradycyjnym wykładowcą, który naucza jedynie teoretycznych formułek- w praktyce nie są aż tak przydatne. Jego głównym zadaniem powinno być jedynie wskazywanie drogi, proponowanie pewnych narzędzi, jednocześnie motywowanie do dalszego działania. Specjaliści twierdzą, że sytuacje w klasie powinny być bardzo podobne do tych, które spotykane są w naturalnym życiu. W konsekwencji blokada językowa nie będzie tak problematyczna. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że osiągnięcie takiego efektu na indywidualnych zajęciach nie jest możliwe. Bardzo istotna kwestia to kontakt z native speakerem, czyli osobą biegle posługującą się danym językiem. Istotne są scenki sytuacyjne i ćwiczenia w grupie. Warto także wspomnieć o jeszcze jednym aspekcie. Uczeń na zajęciach indywidualnych ma poczucie bezpieczeństwa- przecież jak popełni błędy, wówczas nauczyciel i tak go zrozumie, koryguje błędy. Niestety w realnym świecie takie ułatwienia nie występują, dlatego też wrzucanie uczniów na głęboką wodę jest skutecznym rozwiązaniem, które umożliwi swobodne komunikowanie się po angielsku. Co prawda jest to metoda dość stresująca, jednakże jeśli zależy nam na maksymalizacji efektów- często jest jedyna. W końcu gdy uczeń przeżyje wszelkie negatywne emocje w klasie, wówczas nie odczuje ich już w realnym świecie, bowiem będzie przyzwyczajony. Kursy językowe https://mak.edu.pl/ przeznaczone są nie tylko dla osób dorosłych, ale właśnie też dla dzieci i młodzieży. 

Jak wygląda nauka w szkole językowej?

Zastanawiasz się, w jaki sposób szkoła językowa dba o jakość nauczania? Otóż w pierwszej kolejności metodyk szkoły ocenia pracę lektora obserwując jego zajęcia. Otacza go swoją opieką metodyczną, jednocześnie w sposób szczególny dba o to, aby wszelkie zajęcia prowadzone były zgodnie z programem i zasadami metodyki. Specjalistyczny zespół ustala cele, etapy, a także metody nauczania, które okażą się kluczem do sukcesu. Rok szkolny w większości przypadków kończy się egzaminem- jest on w stanie sprawdzić nie tylko poziom zaawansowania kursanta, ale także efekty pracy lektora. Metodyk w sposób szczególny zwraca uwagę na to, by lektorzy regularnie uczęszczali na szkolenia. W konsekwencji są oni na bieżąco ze wszelkimi trendami, jednocześnie ulepszają warsztat pracy. Pamiętajmy przecież o tym, że doskonalenie jest istotne właściwie w każdym zawodzie, a w szczególności w zawodzie nauczyciela. Jako ciekawostkę warto przytoczyć, że szkoła językowa, w której odbywa się kurs angielskiego dla firm https://mak.edu.pl/firmy-referencje/dla-firm/bądź dowolny inny, może zabiegać o przyznanie licencji, a nawet o status centrum egzaminacyjnego. Tego typu wyróżnienia mogą jednak otrzymać szkoły, które spełniły wszelkie niezbędne wymagania, mianowicie mogą pochwalić się wykwalifikowaną kadrą, jednocześnie przeszły pozytywną kontrolę. Wówczas jest to potwierdzenie dla kursantów, że szkoła w sposób szczególny dba o wysokie standardy. 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %