Breaking News

Ile kalorii spala nurkowanie?

Ile kalorii spala nurkowanie?

0 0

Nurkowanie zaczęło być tym typem sportu, który w aktualnych czasach coraz silniej zyskuje na popularności. Nurkować może wielu i to w najróżniejszych miejscach. Ciekawe i piękne akweny wodne znajdują się nie tylko w odległych krajach, czy egzotycznych wodach. Nurkowanie jest rzeczą wysoce fascynującą, nawet jeśli odbywa się w Polsce. Nasz kraj to przede wszystkim duża ilość zbiorników wodnych, rzek, czy też jezior, w których z powodzeniem można zejść naprawdę daleko pod wodę i tym samym zobaczyć na własne oczy ten niezwykły świat. A aby mieć możliwość korzystania ze wszystkich dobrodziejstw podwodnego świata, warto na samym początku odbyć specjalistyczne kursy nurkowe. Co również warte zaznaczenia, te najczęstsze kursy nurkowania mają miejsce na różnorakich imprezach wyjazdowych. W taki sposób można pozyskać wiele ważnych umiejętności, jak i uprawnień, które niosą za sobą także wielką przygodę życia. 

Ile kalorii spala nurkowanie?Dlaczego warto nurkować? 

Jakie są plusy nurkowania? Jest to pytanie, które z całą pewnością zadaje sobie praktycznie każdy, kogo interesuje szeroka oferta kursów na nurka. Zalety takiej aktywności fizycznej wyrastają jak grzyby po deszczu, a zaliczyć można do nich te emocjonalne, jak i relaksacyjne, czy towarzyskie. Nurkowanie należy do sportów, które wysoce angażują praktycznie wszystkie partie ciała, co skutkuje bardzo dobrym sposobem na odchudzanie. W czasie odbywania nurkowania wzmacnia się mięśnie ud, ramion, łydek, a nawet grzbietu. Sama waga osprzętu, jaką obligatoryjnie trzeba ze sobą wziąć, zwiększa bardzo też wytrzymałość nurka. Szkoły nurkowania nie reklamują się hasłem odchudzania pod wodą, jednak warto wiedzieć, że dzięki temu duży spadek wagi ciała jest naprawdę realny, pomimo że ten często uzależniony jest od czasu przebywania pod wodą. Sprzyja temu przede wszystkim intensywność sesji oraz działania wykonywane poza samym nurkowaniem, a mowa tu o diecie, jaka została zastosowana, jak i poziom ogólnej regeneracji, na jaki sobie pozwolono. Pływanie z całym ekwipunkiem oraz wykonywanie określonych ruchów niosą za sobą takie zalety wizualne, jak widoczne wysmuklenie sylwetki oraz poprawa samopoczucia. Zazwyczaj przyjmuje się, że osoba, która osiągnęła wagę około 50 kilogramów, w czasie godzinnej sesji nurkowania rekreacyjnego spali nawet do 350 kcal, za to osoba ważąca w granicach 80 kilogramów około 500 kcal. W przypadku tej pierwszej osoby, aby uzyskać identyczne wyniki, ta musiałabym wykonywać podnoszenie ciężarów przez czas 80 minut, przez godzinę wykonywać ćwiczenia na symulatorze schodów, bądź przez równe 100 minut chodzić szybkimi tempem. Nurkowanie to sport, który zwiększa znacząco spalanie kalorii. Dzięki temu ważnemu aspektowi, ten typ aktywiści pozwala zrealizować najróżniejsze cele. Ponadto można też mówić o tym, jak o czymś na znak remedium, które pozwala wysmuklić sylwetkę ciała. Bezsprzecznym faktem jest również to, iż ilość zgubionych kalorii w bezpośrednim sposób zależy od samej wagi ciała osoby nurkującej. W przypadku mężczyzn zwiększenie zjawiska zapotrzebowania kalorycznego może dochodzić aż do 3456 kalorii na dzień, zaś u kobiety mówi się o zwiększeniu tego zapotrzebowania do około 2911 kalorii. Godzinę i 45 minut jazdy na rowerze, 14 godzin leżenia, 27 minut szybkiego biegania, czy nawet 41 minut pływania stylem klasycznym, można śmiało porównać do godzinnego nurkowania. Nurkowanie jako aktywność fizyczna, łączy w sobie najróżniejsze korzyści, o których była już mowa. Dostępność do wielu rozbudowanych kursów, jak i coraz większej ilości ciekawych miejscach do nurkowania jest powodem, dla których owy sport zyskuje na popularności. Jeżeli zatem ktoś czuje się na tyle odważny, powinien spróbować swoich sił właśnie pod wodą. 

Nurkowanie nie tylko dla spalania kalorii

Oczywiście sport, jakim bezsprzecznie jest nurkowanie to również doskonały pretekst do tych dalekich, jak i całkiem bliskich podróży. I nie chodzi tu tylko i wyłącznie o podróże zagraniczne, które z całą pewnością cieszą się wysoką popularnością, ale również te polegające głównie na odkrywaniu podwodnych zakamarków Polski. Równie często istnieje możliwość odwiedzenia bardzo ciekawych miejsc i tym samym połączyć to wszystko w świetną zabawę. W tym całym natłoku nie należy zapominać również o tak ważnym trakcie, którym bezsprzecznie jest to, że nurkowanie wiąże się także z zabawą partnerską, czy też grupową. A naprawdę nie istnieje chyba nic lepszego niż podziwianie podwodnego świat w zgranym i dobrze znanym towarzystwie. Aspekty koleżeńskie też są bardzo ważne, bowiem już od samego początku przygody z nurkowaniem warto zapisać się do klubu nurkowego. Wzajemna pomoc, spędzenie razem czasu, czy wspólne wyjazdy odpowiadają za zawiązywanie wielu przyjaźni, które w przyszłości mogą owocować. Bycie w grupie jest naprawdę bardzo ważne i często miłe, ponieważ przebywanie między innymi budzi wiele zwariowanych pomysłów, które warte są realizacji. I nie mowa tu o tych najczęściej trudnych technicznych nurkowaniach, ale o wyjazdach czysto rekreacyjnych. 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %