Breaking News

Jak wybrać dobry gabinet medycyny estetycznej w Szczecinie?

Jak wybrać dobry gabinet medycyny estetycznej w Szczecinie?

0 0

W dzisiejszych czasach coraz większą wagę przywiązujemy do naszego wyglądu. Z tego też powodu coraz chętniej korzystamy z dobrodziejstw medycyny estetycznej. Potrafi ona zdziałać cuda, jednak zabiegi muszą być wykonane w sposób prawidłowy. Jak wybrać dobry gabinet medycyny estetycznej w Szczecinie? Podpowiadamy.

Profesjonalizm gwarancją sukcesu

Obecnie gabinet medycyny estetycznej w Szczecinie może prowadzić każdy. Niestety, lekarze od lat nie mogą doczekać się regulacji dotyczących tego, kto może prowadzić tego typu punkt oraz przeprowadzać zabiegi. Wbrew pozorom nie jest oczywiste, że zabieg z zakresu medycyny estetycznej przeprowadzi lekarz. Tak być powinno, jednak czasami zabiegi przeprowadzają również kosmetolodzy, którzy nie są lekarzami. Dlatego dobry gabinet medycyny estetycznej w Szczecinie powinien prowadzić lekarz. Jeśli właścicielem jest osoba wykonująca inny zawód, to powinna ona zatrudniać wykwalifikowanych lekarzy medycyny estetycznej. Oczywiście w gabinetach bardzo często pracują również kosmetolodzy. Wykonują oni nieinwazyjne zabiegi przy pomocy potencjalnie nieszkodliwych substancji. Jeśli jednak w grę wchodzi zabieg z użyciem igły czy kwasu, to musi go wykonać lekarz. Kosmetolog może przygotować nas do zabiegu czy też wyjaśnić niezrozumiałe dla nas kwestie. Nie powinien jednak na własną rękę podejmować żadnych działań. Jako pacjenci mamy prawo wiedzieć, kto będzie wykonywał zabieg. Zapytajmy również, jakie kosmetyki będą podczas niego użyte oraz na jakim sprzęcie pracuje lekarz. Większość z nas nie ma co prawda wystarczającej wiedzy, aby jednoznacznie ocenić dany gabinet. Niemniej jednak z pomocą przychodzi wtedy internet. Możemy w nim sprawdzić wszystko, czego potrzebujemy. Informacji odnośnie pracowników, kosmetyków czy nawet sprzętu recepcjonista powinien udzielić nam nawet telefonicznie lub mailowo. Standardy obsługi klienta również są bardzo ważne. Przyjaźnie nastawiony personel sprawia, że pacjent może odstresować się przed zabiegiem.

Konsultacja przed zabiegiem

Jak wybrać dobry gabinet medycyny estetycznej w Szczecinie?
Jak wybrać dobry gabinet medycyny estetycznej w Szczecinie?

Standardem w medycynie estetycznej https://m-estetica.pl/ powinna być konsultacja przed zabiegiem. Niestety, nie jest lub odbywa się ona w nieodpowiedni sposób. Kwalifikacja do zabiegu nie może odbyć się za pomocą rozmowy telefonicznej czy poprzez wypełnienie kwestionariusza. Lekarz powinien przez zabiegiem porozmawiać z pacjentem. Zapyta on o przebyte choroby czy aspekty, które mogą być przeciwwskazaniem do zabiegu. W przypadku prostszych zabiegów kwalifikacji może dokonać doświadczony kosmetolog. Pacjent powinien znać ryzyko związane z przeprowadzeniem danego zabiegu. Powinien o nim oczywiście poinformować lekarz lub kosmetolog. Na koniec pacjent musi wyrazić zgodę na zabieg. Niektórym wydaje się to niepotrzebne, bowiem sami przecież zgłaszają się do kliniki. Niemniej jednak nie zawsze zdajemy sobie sprawę z potencjalnych efektów ubocznych czy nawet tego, jak zabieg będzie przebiegał. Stąd też unikajmy gabinetów, które starają się omijać powyższe procedury. Są one, wbrew pozorom, bardzo potrzebne zarówno pacjentowi, jak i lekarzowi do sporządzenia dokumentacji. Kliniki, które nie przestrzegają procedur, często masowo przyjmują pacjentów. Nie uwzględniają przy tym ich indywidualnych potrzeb ani preferencji. Nie poświęcają im również zbyt wiele czasu – zabiegi wykonują bowiem bardzo szybko.

 

Porady specjalisty

Nie każdy, kto przychodzi do gabinetu lekarza medycyny estetycznej dokładnie wie, jakie zabieg jest mu potrzebny. Wręcz przeciwnie – wiele osób chciałoby sobie “coś” poprawić, lecz nie wiedzą, jak osiągnąć oczekiwane efekty. Dlatego pacjent powinien mieć możliwość umówienia się na wizytę, która nie jest jednocześnie wizytą kwalifikującą do zabiegu. Pamiętajmy przy tym, że nie wszystkie problemy skórne czy w ogóle związane z wyglądem są przedmiotem zainteresowań medycyny estetycznej. Niektóre przypadłości wymagają bowiem nie zabiegów, lecz profesjonalnego leczenia. Dobry gabinet medycyny estetycznej w Szczecinie oferuje również pomoc innych specjalistów. Mogą być to dermatolodzy lub nawet chirurdzy plastyczni. Dzięki temu mamy możliwość otrzymania pomocy w jednym miejscu, bez poszukiwania kolejnych specjalistów. Nie dajmy się również nabrać na całą listę zabiegów, jakie zaproponuje nam lekarz medycyny estetycznej. Niektórzy bowiem proponują pacjentom większą ilość zabiegów, która wcale nie jest im konieczna. Powodem jest oczywiście fakt, iż wszystkie zabiegi pacjent opłaca z własnej kieszeni. Najczęściej jednak wystarczą jeden bądź dwa różnego rodzaju zabiegi, które znacznie poprawią nasz wygląd. Sugerujmy się jednak ilością sesji w przypadku konkretnego zabiegu. Ta może być bardzo różna, w zależności od stanu skóry czy ogólnego stanu zdrowia pacjenta. 

Wybór gabinetu medycyny estetycznej w Szczecinie nie jest prostą sprawą. Poświęćmy jej więc więcej czasu pamiętając przy tym, że oddajemy w ręce specjalistów nasz wygląd. Ten zaś wpływa na nasze samopoczucie. Dlatego też o wiele lepiej jest dobrze przemyśleć wybór gabinetu, niż później niepotrzebnie żałować podjętej decyzji. 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %