Breaking News

Jak układać płytki drewnopodobne w łazience?

Jak układać płytki drewnopodobne w łazience?

0 0

Jak układać płytki drewnopodobne w łazience? Układanie płytek drewnopodobnych w łazienkach jest coraz popularniejsze. Dobrze sprawdzają się w tych miejscach, ponieważ nie każdy podejmuje ryzyko ułożenia litego drewna. Pamiętamy, że tylko niektóre egzotyczne gatunki drewna dobrze znoszą wilgotne powietrze. Jednocześnie powłoka ceramiczna jest wodoodporna. Płytki imitujące drewno są zwykle prostokątne i wyglądają jak drewniane deski o różnej długości. Ich powierzchnia może być gładka, a fakturę drewna można odwzorować za pomocą „słojów” o kontrastowych kolorach. Drugi rodzaj płytek to materiał o nierównej fakturze drewna. Te płytki bardziej przypominają oryginalne drewno, ale po ułożeniu na podłodze mogą być trudne do utrzymania w czystości. Kolory produkcji płytek ceramicznych są zróżnicowane, co odpowiada kolorom niektórych gatunków drewna, z których większość jest niejednolita.

Płytki ceramiczne drewnopodobne

Płytki drewnopodobne https://ceramixplytki.pl/2-wszystkie są większe – najczęściej są to 30 x 60 cm i 10 x 60 cm – więc nie jest to łatwe w montażu. Kupując płytki, należy sprawdzić, czy płytki są płaskie. Materiały, które nie są całkowicie płaskie, mogą pękać po wklejeniu i nacisku. Warto wybrać płytki z tą samą datą produkcji i partią. Daje to największą możliwość powtarzalności koloru i odcienia. Jednak przed położeniem płytek należy je wszystkie rozpakować, a następnie ułożyć obok siebie. Następnie odkładamy płytki, które wyraźnie różnią się od większości płytek. Podłoże użyte do układania płytek musi mieć odpowiednią nośność i wilgotność, a jego powierzchnia musi być płaska i wolna od pozostałości konstrukcyjnych i tłuszczu. Przed ułożeniem płytek podłoże należy zagruntować. W tym celu przykrywa się je odpowiednim preparatem i pozostawia na około 12 godzin. Jeśli na powierzchni, na której planujemy położyć płytki, pojawią się nierówności, wyrównamy je zaprawą samopoziomującą. Gdy podłoże jest bardzo nierówne i występuje znaczna różnica poziomów, całą nierówną podłogę należy wybić, następnie wyrównać zaprawą samopoziomującą i ponownie zagruntować.

Płytki podłogowe

Jak układać płytki drewnopodobne w łazience?Po przygotowaniu podłoża płytki należy „wysuszyć” i ułożyć w ostatecznej pozycji. Ponieważ naturalna krzywa wytworzona w procesie produkcyjnym może być bardzo oczywista, płytki należy układać w rzędzie z przesunięciem wynoszącym 1/3 długości sąsiednich cegieł. W ten sposób uzyskamy efekt wizualny i estetyczny zbliżony do drewna czy panelu. Po zaplanowaniu rozmieszczenia elementów trzeba odłożyć je na bok i przystąpić do montażu. Płytki przyklejamy, a następnie używamy zaprawę sczepną, najlepiej gatunku C2. Warstwa powinna mieć grubość około 5 mm. Grzebień 10 lub 12 mm pomoże równomiernie rozprowadzić klej. Pomiędzy płytkami należy umieścić plastikowe dystanse, których wielkość powinna odpowiadać planowanej szerokości spoiny. Jeśli jest to duża płytka, powinna mieć co najmniej 2 mm. Następnie układamy całą płytkę zgodnie z planowanym wzorem. Po stwardnieniu kleju zdejmij krzyżyki i wilgotną gąbką wyczyść zakurzoną powierzchnię. Fugowanie to kolejny krok. Przygotowaną masę włóż do spoiny pacą gąbkową. Jeżeli posadzki i ściany pokrywamy płytkami, na połączeniach tych płaszczyzn stosujemy szwy silikonowe. Przy płytkach używamy zaprawy cementowej lub epoksydowej, która jest bardziej odporna na zabrudzenia. Po wstępnym związaniu spoiny trwa to zwykle około 30 minut, a następnie należy wyczyścić spoinę wilgotną gąbką pod kątem około 45 stopni. Po 12 godzinach spoiny można umyć i dokładnie oczyścić. Wreszcie spoiny i płytki można zaimpregnować impregnatem, aby zapobiec wnikaniu pyłu. Duże płytki należy starannie wykonać. Ważne jest to, że muszą być całkowicie płaskie, takie jak płytki podłogowe Paradyż.

Płytki ceramiczne dekoracyjne

Wiele czynników określa cenę płytek imitujących drewno: rozmiar, parametry, kraj, produkcja, wykończenie i obróbka. Trudno jasno określić, ile powinien kosztować dobry produkt. Najlepiej zawęzić wyszukiwanie określonego rodzaju płytek, a następnie wybrać ofertę, która jest najbardziej atrakcyjna. Płytki dekoracyjne są droższe, ale efektywniejsze w wyglądzie. Płytki imitujące drewno są doskonałą inwestycją. Można je ułożyć na podłodze, ścianach, schodach wewnętrznych i zewnętrznych, balkonie i tarasie. Ponadto pasują do każdego stylu – nowoczesny, boho, vintage, a także skandynawskie. Płytki imitujące drewno sprawdzą się świetnie nie tylko na podłodze, ale i na ścianach. Najczęściej można je spotkać w łazience, gdzie można ozdobić wybraną część pomieszczenia: zlewozmywak, wanna, bidet. Drewniane płytki https://ceramixplytki.pl/ na ścianie niekoniecznie muszą być tak trwałe, jak płytki podłogowe. Zamiast szukać informacji o klasie zużycia, po prostu upewnij się, że płytki są estetyczne i łatwe do czyszczenia (zwłaszcza w kuchni i łazience). Przeszklone emaliowane płytki, glazura i terakota będą służyć przez wiele lat. Płytki przypominające drewno na tarasie lub balkonie powinny być odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Oznacza to, że nie mogą pochłaniać wilgoci i wody gdyż ulegną zniszczeniu i trzeba będzie je wymienić na nowe.

Ceramix płytki ceramiczne
Andrzeja Struga 3
70-784 Szczecin
730 730 143
ceramixplytki.pl
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %